Çift Terapisi Bakırköy

Çift Terapisinde odak noktası, çiftlerin arasındaki bağ yani ilişkidir. Aradaki ilişkinin, çiftin yaşamını nasıl etkilediği, destekleyici ya da engelleyici, hastalık yapıcı vb, olup olmadığı ele alınır.

Çiftin arasındaki bağ, aynı zamanda çiftin içinde yaşadığı sistemin de olumlu ya da olumsuz niteliğini gösterir. Mevcut sistem, çiftin ihtiyaçlarını karşılayamadığında çatışmalar artar.

Çiftler, geçmişlerinden getirdikleri sorun çözme ve başa çıkma becerileriyle ellerinden geleni yaparlar. Ancak bazı durumlarda, çatışmalar çözülemez.

Çift Terapisinde, her iki tarafın olumlu ve olumsuz tarafları görmesi, farkına varmaları, değişim için motive olarak, seçenekler yaratmaları hedeflenir.

İnsanlar yeni farkındalıklar geliştirip, yeni bilgiler elde ettiklerinde, değişim için harekete geçerler. Çift Terapisinde,  olumluyu yaratmak için harekete geçirmek önemlidir.

Evlilik Öncesi Danışmanlığı
Aldatma/Aldatılma,evlilik dışı ilişki
İletişim Sorunları; Suçlayıcılık, küsme, eleştirme,vb.
Çocuk Sahibi Olamama
Bebek Sahibi/ Ebeveyn Olmaya Hazırlanma
Anne Baba Kaybına Bağlı Yas Sorunları
İflas, Göç, Işsizlik, Emeklilik Sorunları
Yaşamsal Değişimlere Bağlı Krizler ( Menapoz, Psikiyatrik, Fiziksel Sağlık Sorunları)
Boşanma Danışmanlığı (Ayrılma Öncesi, Ayrılma Süreci Ve Sonrasına Yönelik Destek Psikoterapisi, Ruhsal, Duygusal Boşanma)
Boşanmış, Yeniden Evlenecek Çiftlere Destek
Eşlerden Birinde Ortaya Çıkan Kronik Sağlık Problemlerine Bağlı Sorunlar

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.elikapsikoloji.com sitesine ve site sahibi Meryem Gül Eren aittir. copyright © 2015 - 2023 - Sayaç : 141556
Bu sitede yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz.